Sailors

Years of Birth

Unfortunately, we still lack the years of birth for many sailors. However, we need this in order to create the rankings sensibly.
If you know someone whose year of birth is not yet included in the list or whose may be wrong, please help us by entering them!
Simply click on the edit button in the respective year of birth field.
Thank you for your support!

1419 sailors were found.

NameYear of BirthClub
--- unbekannter Segler
Adam Novák2008
Adam Polovný
Adrian Voss SCH (Segler-Club Hansa e.V.)
Aike Braje2004 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Aileen Laska
Al Oben Sabuncuolu
Alban Romanus1998
Albert Wolfgang
Aleks Kelly
Alex Greve1978
Alexa v.Buddenbrock
Alexander Hafner
Alexander Lehner
Alexander Magritz
Alexander Schmidt
Alexander Teichler2003
Alexandra Grögl
Alexandra Panse
Alfred Seeger1967 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Alime Ceren Cicek
Almut Heilmann
Aloglu Atacan
Alois Schmidtchen2002 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Alper Algunes
Alper Ekim
Amanda Rompeltien
Amelie Vogelsang1996 SCS (Segel-Club Spandau e.V.)
Andre Bottke1983 SVT (Segler-Vereinigung Tegel e. V.)
Andre Domann
Andre Nahrwold1993
Andrea Buschmann
Andreas Bünger1982 VMSS (Verein Mecklenburg-Strelitzer Segler e.V.)
Andreas Decker
Andreas Fleisch
Andreas Gilhofer
Andreas Hartmer1971
Andreas Lehmann
Andreas Magnus Ebel1988 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Andreas Richter
Andreas Rütter
Andreas Steffenhagen1965 SCN (Segel-Club Nordstern Spandau e.V.)
Andreas Verch1970 SCP (Segelclub Rot-Weiß Prenzlau e.V.)
Andreas Voigt
Andreas Will1959 CKA (Kreuzer Abteilung des DSV)
Andres Bozzo
Andres Horlacher
András Gerő
András Holczhauser
András Peer
André Ullrich1983
Angela Vondracek
Anika Werner1992 SHM (Segelclub Hansa Münster e.V.)
Anita Stieblich
Anja Eichinger1989
Anja Kiene1973 SGS (Seglergemeinschaft Schwielochsee e. V.)
Anja Prickartz1989 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Anja Schuh PST (Post - Sport Verein Trier e.V.)
Anke Anderssohn1972
Anke Gegenmantel
Ann-Christin Hillenberg
Anna Busche
Anna Eickholt2000
Anna Pay'r
Anna Schönian
Anna Surburg
Anna Sybille Schönian
Anna-Lena Plumpe0000
Anna-Nele Masius2002 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Annabelle Parl
Anne Christin Wietfeld1982
Anne Eisenbeiß Hövener
Anne Halterbeck1998
Anne Helms1987 BTB (Berliner Tourenseglerclub Blau-Weiß e.V.)
Anne Thorns2000
Anne Wiese1992
Anne-Katrin Eisenbeiß
Annemarie Bruns1993
Annett Dinter
Annett Hein
Annika Oline Großmann1988 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Annika Reimer1998
Annika Werner
Anselm Heilmann2002 SCW (Segelclub Dresden-Wachwitz e.V.)
Antje !
Anton Franke2002 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Anton Gotzes2002 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Anton Klinkenberg
Anton Koch
Anton Kresse
Anton Paetzholdt1995
Anton Panse1999 SCK (Segel-Club Krüpelsee e.V.)
Anton Schroeder
Antonia Kröger SSC (Segeberger Segel Club e.V.)
Antonia Köther
Antonia Paetzholdt
Antonín Nevole
Arne Clauß1976
Arne Emptmeyer1983
Arne Marien1991 SHM (Segelclub Hansa Münster e.V.)
Arne Thiele
Arne Thon2003 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Arne Treder
Arturo Kutscher
Arved Meyer1992
Attila Tóth
Aurelia Zulueta
Axel Andersson
Axel Bauer1961 ESVK (Eisenbahner Segel Verein Kirchmöser 1928 e.V.)
Axel Bergmann
Axel Schmidt
Axel Töpfer
Aylin Kilicarslan
Aymeric Bayle
Baka Banaabai
Balázs Demjén
Balázs Gyapjas
Barbara Ashley
Baris Harmankaya1974
Baris Ünlü
Barlas Atila1971
Barnabás Bakos
Bastian Castro
Bastian Häusser0000
Bastian Offermanns
Beate Müller-van Ißem
Beatrice Stange
Bedii Atasagun
Ben Müller
Ben Uerlichs1992 SSCR (Segelsportclub Rursee e.V.)
Bence Toronyi
Benedek Fluck
Benedek Zoltán Póké
Benedikt Hojenski2000
Benedikt Probst
Benjamin Auerbach
Benjamin Milkereit
Benjamin Schnepf1988 SSVET (Spiel- und Sportverein Einheit Teterow)
Benne Hojenski
Bennet Druminski
Bennet Frey
Bennet Schütke1998 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Berk Balta
Bernardita Herrera
Bernd Anderssohn1950 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Bernd Höft1962 HSCR (Hanseatischer Segelclub Rostock e.V.)
Bernd Lindow
Bernd Willmann1964 SCK (Segel-Club Krüpelsee e.V.)
Bernd-Rainer Pintarich
Bernhard Heimbach0000 PST (Post - Sport Verein Trier e.V.)
Bernhard Sterf
Bert Burchett0000
Bettina Lischewski1979 SCZ (Segelclub Zeuthen e.V.)
Billa Pupenschmatzer
Bille Heckmann
Biller Heckmann
Birger Stockmann
Birgit Augurtzki1959 SVW (Segler-Verein Wakenitz e.V.)
Birgit Freiheit1966
Birgit Mennenga
Birgit Wahlen
Björn Große
Björn Helms1977 BTB (Berliner Tourenseglerclub Blau-Weiß e.V.)
Björn Schlüter
Bo Julius Friedrichs WYC (Wyker Yacht Club e.V.)
Botond Kovács-Buna
Botond Sótonyi
Botond Weöres
Botond Zimmermann
Brayann Medel
Brisa Böhring2000
Bruno Nixdorf1999
Burak Cora
Burak Haskan
Burcin Ahiskal1964
Burcin Kandemir1971
Burkhard Rieck1960 ASVzR (Akademische Segler-Verein zu Rostock e.V.)
Bálint Tombor
Caglan Kuruner
Camillo Miebach
Can Gümüsdal
Captain Jack
Caren Hübner
Carl Freckmann2000
Carl Graba2003 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Carl Julian Grabe2003
Carl Morath
Carla Clasen SCJ (Segelclub Jürlich e.V.)
Carlotta Zerbian
Carmen Wiese
Carsten Butte
Carsten Clauser0000
Carsten Edinger
Carsten Enggelsmann
Carsten Jansen WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Carsten Lütke-Bornefeld SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Carsten Reinsberg
Carsten Roepke
Carsten Wiegel1975 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Carsten Willer
Carsten Wittholn
Caspar Miebach
Celina Noack
Celina Seekamp2004
Cem Ayanoglu
Cenker Baturay
Charlotte Bock2000
Charlotte Meyer2006
Charlotte Stransky1997 YCR (Yacht Club Rursee e. V.)
Charlotte Wilhöft2004 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Chris Emeis
Christian Eckart1985 SVSF (Sportverein Stahl Finow e.V.)
Christian Janßen1988 SVBS (Segler-Verein Braunschweig e.V.)
Christian Karlinski
Christian Scheibel
Christian Schneider0000
Christina Nitsche
Christina Warnecke
Christine Ernst1979 TSC (Tegeler Segel Club e.V.)
Christine Fichtner
Christoph Damann
Christoph Krais1976 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Christoph Lammers1982 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Christoph Masius
Christoph Pascher
Christopher Jantz1986 SVSF (Sportverein Stahl Finow e.V.)
Ciara Burgess
Claas Hülsen BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Claas Jorrit Franz1995
Claas Lorenz Fleuti
Claas Mischok2003 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Claas Steenbock
Claasen Clara
Clara Prüß
Clarissa Mohr
Claudia Meister1967 SVEW (Seglervereinigung Einheit Werder 1952 e.V.)
Claudia Niemeczek
Claudia Paul SSC (Segeberger Segel Club e.V.)
Claudia Roll1974 TSG (Freie Vereinigung der Tourensegler Grünau 1898 e.V.)
Claudia Schurr PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Claudia Temming
Claudia Voskamp
Clemens Fabian1994 RSG 53 (Rangsdorfer Segelgemeinschaft 53 e.V.)
Clemens Gerloff
Clemens Heisinger0000
Constanza Moenkeberg
Constanze Müller1996
Cordula Hoene
Cordula Kaplick0000
Corinna Frädrich
Corinne Giuliani
Cornelia Fritzsche
Cosma Holm2002 SVW (Segler-Vereinigung Wilster e. V.)
Cremorten Raecke
Crispin Bodenhausen2004
Csaba Hegymegi
Da Bolon Lenge
Dagmar Wilke BTB (Berliner Tourenseglerclub Blau-Weiß e.V.)
Dalibor Sivý
Daniel Bauer2003 SCJ (Segelclub Jürlich e.V.)
Daniel Dücker1988
Daniel Edinger1993
Daniel Elton
Daniel Hillnhagen
Daniel Jonkmanns1979
Daniel Labhart
Daniel Ortwig1977
Daniel Potysch
Daniel Reinsberg1978 OSVE (Ostholsteinischer Segler-Verein Eutin e.V.)
Daniel Salewski1982 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Daniel Schiefelbein SVI (Seglervereinigung Itzehoe e.V.)
Daniel Schäkel2000 WSVK (Wassersportverein Kolmar e.V.)
Daniel Stuht1998
Daniel Vögtlin
Daria Salewski
Daria Vorobyova2004
David Boháček
David Brüggenkoch
David Niederprüm
David Schuhmann PST (Post - Sport Verein Trier e.V.)
Delia Ostertun2002 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Delphine Giuliani
Dennis Langrock
Dennis Mündelein1994
Detlef Hegert1964 RSG 53 (Rangsdorfer Segelgemeinschaft 53 e.V.)
Detlef Scharmann1959 SCB (Segel-Club Bonn e.V.)
Detlef Schwassmann
Dibo Bodenhausen1964 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Dieter Boedenhausen
Dieter Nunnenmacher
Dieter Vahle1979 FBGY (Fürstenberger Yachtclub e.V.)
Dietmar Weber
Donald Lippert1969 YCBG (Yachtclub Berlin-Grünau e.V.)
Doreen Hübner
Dorian El-Hagin
Dr. Holiday
Dustin Müller
Dénes Patonai
Dörte Broszeit
Eberhard Steffen1960 VMSS (Verein Mecklenburg-Strelitzer Segler e.V.)
Ece Cakar
Edgar Höhne0000
Edgar Ruppenthal
Edgar Wuttig2005
Ege Köroglu
Eike Lauszus1999 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Eike Martens
Elias Edelberg2006
Elif Lermi
Elin Renner1999 SCW (Segelclub Dresden-Wachwitz e.V.)
Elisabeth Baumgart1993
Elisabeth Seidel
Elise Schönian1997
Elise Theurer
Ellen Achterberg WSVIS (Wassersportverein Insel Scharfenberg e.V.)
Emanuel Braumüller
Emil Borg2006
Emil Kuß1958
Emile Eggers1999 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Emily Kern1996
Emma Leja2002 RSVM (Röbeler Segler-Verein e.V.)
Emma Richter2004 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Emma Schäning2002 SVE (Segler Verein Elmshorn e.V.)
Emre Ayan
Emre Tuksal
Emre Tuncel
Emre Yilmaz
Enes Aytar
Ennes Wand2002
Enno Beuing1982
Enrico Heldt1998
Enrique Colombo
Erdinc Polat
Eren Can Altrun
Eren Sedid Ulutas
Erencan Altun
Erhan Civelek-Berkant Saricam
Erik Schneider2001 TSV (Turn- und Sportverein Oelsnitz e.V.)
Erika Kliche1996
Ernst Arbinger
Eske Marie Schermer
Estela Zulueta
Eugen Richter
Eva Eckert
Eva Halterbeck2005 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Eva Uecker
Eva Unger
Evelyn Enders
Fabian Bläsi1994
Fabian Brake
Fabian Fleisch
Fabian Haubold2002 SCW (Segelclub Dresden-Wachwitz e.V.)
Fabian Jäckel1988 SSVET (Spiel- und Sportverein Einheit Teterow)
Fabian Pyka1983 RSVM (Röbeler Segler-Verein e.V.)
Fabian Schulz
Fabienne Höthker
Falko Ronnebaum1989 SCC (Segler-Club Clarholz e.V.)
Fanni Borbála Csáti
Fatih Gokmen
Fatima Lehmann
Felicitas Hofmann von Kap-Herr2003
Felicitas Wolf
Felina Kleiß2002 PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Felipe Gil
Felix Hirsch
Felix Hofmann von Kap-Herr2000
Felix Libertz
Felix Pape0000
Felix Scherer1996
Femke Gosch1993 SVB (Seglervereinigung Brunsbüttel e.V.)
Fenna van Ohlen2001 SVI (Seglervereinigung Itzehoe e.V.)
Ferdinand Schmid
Ferenc Daragó
Ferenc Németh
Fernanda Acuna
Filip Sivý
Fine Billerbeck1993 SLRV (Sail-Lollipop Regatta Verein e.V.)
Finja Buse SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Finja Levke Schuldt
Finja Schult
Finja Sieker
Finn Elert2003 SCW (Segelclub Dresden-Wachwitz e.V.)
Finn Hagemann2004 SCSI (Segelclub Sorpesee Iserlohn e.V.)
Finn Hülsbusch2000
Finn Soetebier2000 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Finn Vosteen
Finn Ziech1999 WGSO (Wassersport-Club Grün-Silber-Orange e.V.)
Florian Baier
Florian Duwe1980
Florian Dziesiaty
Florian Hojenski1997 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Florian Janowitz
Florian Kleiß PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Florian Koch2000
Florian Lamprecht SVSF (Sportverein Stahl Finow e.V.)
Florian Sachse
Florian Zimmermann
Flurina Schneider
Flóra Medgyesy
Francisco Lavin
Francisco Rompeltien
Frank Dinter1974
Frank Kreutzenstein
Frank Marten1967 SSVET (Spiel- und Sportverein Einheit Teterow)
Frank Oberst
Frank Scheibel1963 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Frank Schneider1965 SCB (Segel-Club Bonn e.V.)
Frank Schulz
Frank Schönfeldt1955
Frank Ullrich
Frank Wiese SVSF (Sportverein Stahl Finow e.V.)
Frank Zamostny
Franka Ullrich
Franz Dieter Rompeltien Howard1999 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Franz Erpenbeck2002
Franz-Josef Franke1952
Franz-Werner Kluxen1959 SCB (Segel-Club Bonn e.V.)
Franza Hartenstein2001
Franziska Duda
Franziska Freund
Franziska Houben1996 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Frederic Frantzheld1991 TSC (Tegeler Segel Club e.V.)
Frederik Nees1998 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Frederik Zerbian WSVIS (Wassersportverein Insel Scharfenberg e.V.)
Freya Rohwedder2004 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Frida Brenne
Friedemann Laue
Frieder Billerbeck1993 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Friederike Meltzner2003 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Friederike Windmann1997
Friedrich Hofmann von Kap-Herr2005
Friedrich Seidler
Friedrich Tiller
Fritz Wiemer
Fynn Ausborm1997 SVB (Seglervereinigung Brunsbüttel e.V.)
Gabi Richter
Gabriele Hofmann von Kapherr
Gabriele Richter1964
Gabriele Wildt1960 SCF (Segel-Club Freia e.V.)
Gellért Ábrahám Horváth
Gencer Emiroglu
Georg Miesel2004
Georg Ruland1995 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Georg Wiese SVSF (Sportverein Stahl Finow e.V.)
Gerald Schnell1955
Gereon Egen2004
Gergely Bödör
Gergely Hajdu
Gerhard Reseterics
Gero Andreas
Gerrit Balzer2003 SHM (Segelclub Hansa Münster e.V.)
Gerrit Christiansen2001
Gitje Peters2005
Gloria Lehner
Gloria Szwajkowski1996
Greg Wilcox1960 PSV (Potsdamer Seglerverein e.V.)
Gregor Wege2004 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Guillermo Acuna
Gunter Edinger1963 SCS (Segel-Club Spandau e.V.)
Gunter Milkereit0000
Gwendolyn Menzer0000 SCJ (Segelclub Jürlich e.V.)
Győző Berki
Gábor Kajári
Gábor Kormány
Gábor Mohos
Gábor Nyeste
Gábor Sallai
Hakan Yilmaz
Haluk Suntay
Hanna Thiel1995
Hannah Anderssohn1999
Hannah Diefenbach
Hannah Quiring2004 SCJ (Segelclub Jürlich e.V.)
Hanne Andersson
Hanne Goericke
Hannelore Bauditz
Hannes Seidel
Hannes Vater1988
Hans Gebetsroithe
Hans Rasmussen
Hans Werner Rix1954 SSVET (Spiel- und Sportverein Einheit Teterow)
Hans-Georg Leszczynski0000
Hans-Jörg Keller1979
Heino Leja1963 RSVM (Röbeler Segler-Verein e.V.)
Helene Schneider
Helga Glas
Helge Hörnig
Helge Möller1971
Helmut Loos1945 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Helmut Seifert
Hendrik Otto2005 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Hendrik Westphal1995 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Hendrik Ziegenbein
Henning Dinter2004
Henning Dresel1977 PST (Post - Sport Verein Trier e.V.)
Henning Frey
Henning Wehke
Henri Neumann2004 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Henri Schmitt
Henrik Balzer2005
Henrik Hirte
Henrik Junge1999 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Henrik Nödinger2001
Henrik The Tiete
Herbert Renner
Hermina Schmidtchen
Hilke Sommer
Holger Beierke1954
Holger Eichinger
Holger Hoff1972
Holger Pohlenz
Holger Schmidt1966 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Holger Schreck1975
Ida Welter1999
Ilayda Cansu Tufekci
Ildikó Gerő
Ilhan Bedii Atasagun
Ilhan Bugra Turgut
Ilona Heilmann1965 VFSW (Verein Fahrten-Segler Wannsee e.V.)
Ilona Kowalski
Immo Dr. Seidel1957
Imre Ferbár
Imre Tajti
Ina Wilke BTB (Berliner Tourenseglerclub Blau-Weiß e.V.)
India Weisser
Ines Pingel-Heldt1970 SSVET (Spiel- und Sportverein Einheit Teterow)
Ingo Borkowski1971
Ingo Hüter0000
Irene Kirchner1972
Irfan Gezici
Irfan Papila
Iris Pintarich
István Gmeiner
István Tóth
Jacob Platen
Jakob Basilius ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Jakob Raab
Jakob Schmidt2001
Jakob Wienke
Jakob van Ohlen2000 SVI (Seglervereinigung Itzehoe e.V.)
Jakob von Hausen1989 SHM (Segelclub Hansa Münster e.V.)
Jan Anderssohn1978 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Jan Bernd Hövener
Jan Deboer
Jan Dissel1970
Jan Hohendorf
Jan Kautzsch0000
Jan Klingmüller
Jan Küper
Jan Mareš1992
Jan Niemann
Jan Ole Hansen
Jan Schebeko
Jan Schilling1994 SVE (Segler Verein Elmshorn e.V.)
Jan Spleethoff
Jan Streiff
Jan Valenta1993
Jan Vögtlin
Jan Šindýlek
Jan-Eike Schulz
Jana Blaschke
Jana Bradt
Janine Bardey
Janis Burchett
Janne Wilkens2003 SVST (Segler-Verein Stade e.V.)
Janneke Dirksen2005 WVW (Wassersportverein Wulsdorf e. V.)
Jannik Barop1994 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Jannik Edinger1998 SCS (Segel-Club Spandau e.V.)
Jannik Schramm2003 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Jansen
Jaroslav Masopust
Jaroslav Novák
Jasmin Ibrahim
Jasper Frese
Jasper Schütte BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Javiera Molina
Jelle Paulsen
Jens Bauditz1964 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Jens Hamann
Jens Hucke1968
Jens Snowdon
Jens Wrede
Jens-Peter Lüthke1985 SCO (Segler-Club Oberspree e.V.)
Jerrit Koch
Jesse Heiny2000 SHM (Segelclub Hansa Münster e.V.)
Jessica Hüter
Jessica Marker1999 SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Jessica Morgenroth
Jessica Timm
Jette Lyssewski0000
Jette Weißbrot
Jiri Bukulek
Jiri Dymak1993
Jiri Madle
Jiri Pacanda
Jiri Palenda
Jiri Sedivak1956
Jirí Bulusek1978
Jirí Cenek2003
Jirí Nemec1964
Jirí Zíla
Jitka Horynová
Jitka Kuncova1956
Jiří Dymák
Jiří Němec
Jiří Čeněk
Joachim Brinski
Joachim Huck1968 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Joar Brynnel1967 PSV (Potsdamer Seglerverein e.V.)
Jochen Anderssohn1949 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Jochen Bredt1959 CKA (Kreuzer Abteilung des DSV)
Johann Eichhorst2003
Johann Michel Klett2004
Johann Schmidt2002
Johanna Baur
Johanna Hahne1999
Johanna Kiene1999
Johannes Bruns1996 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Johannes Hain1984 SVEGS (Sportverein Einheit Güstrow e.V. Abteilung Segeln)
Johannes Hampl
Johannes Zoller
Jonas Andress
Jonas Bodden
Jonas Coopmans
Jonas Hempel2001
Jonas Hentschel1997
Jonas Ingendoh
Jonas Klugmann
Jonas Langeloh2000
Jonas Mahlke
Jonas Ronnebaum1988
Jonas Stahl
Jonas Voß2002 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Jonas Wahlen1997
Jonathan Knopka1999
Jonathan Wille
Joost Voskamp
Jores Kohn
Jork Kliche1999
Josef Dulek
Josef Dusek1992
Josef Marecek1984
Josef Rybacek
Josef Sivý1966
Josef Čermák1983
Josefina Eluchans
Joseph Silinski
Josephin Cebulla
Josh Köster1998 SHM (Segelclub Hansa Münster e.V.)
Joshua Möckelmamm2000 BSV (Beidenflether-Segler-Verein e.V.)
Jost Bergk
Joure Clepas
Juan Ignacio Molina
Judit Hirschler
Jule Frische1998 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Jule Meyer1999 WSVK (Wassersportverein Kolmar e.V.)
Jule Siobhan Heldtmann1992 SVH (Seglervereinigung Havel e.V.)
Jule von Appen2002 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Jules Tronquet1999 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Julia Bodden
Julia Endler
Julia Karnapke1986
Julia Nottebohm
Julia Tienken1991 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Julia Trusen1993 SVBS (Segler-Verein Braunschweig e.V.)
Julian Biegert
Julian Schult1997
Juliane Hofmann1980 PSV (Potsdamer Seglerverein e.V.)
Julius Alberty0000
Julius Hahne1995
Julius Hülsen
Julius Kerkfoffs2003
Julius Meyer
Julius Raithel1991 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Julius Röttger
Jurian Fery
Justus Hendricks2002 SHM (Segelclub Hansa Münster e.V.)
Justus Klemme
Justus Mix2004 SCW (Segelclub Dresden-Wachwitz e.V.)
Justus Wiedemann2004 BSC (Bautzner Segel Club e.V.)
Justus Wille MSC (Mühlenberger Segel-Club e.V.)
Jutta Ferry1968 PST (Post - Sport Verein Trier e.V.)
Jörg Eichhorst
Jörg Gutschner
Jörg Leja1970 RSVM (Röbeler Segler-Verein e.V.)
Jörg Seibel1977
Jörg Vallentin1966 SCP (Segelclub Rot-Weiß Prenzlau e.V.)
Jörgen Mohns
Jörn Franz SGE (Sportgemeinschaft Einheit Brandenburg e.V.)
Jörn Schmitt
Jürgen Freiheit1962
Jürgen Helmdach
Jürgen Mohns
Jürgen Schneider
Kaas Van Kopp
Kai Arendholz1984 SVH (Seglervereinigung Hüde e.V.)
Kai Bernstengel1964 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Kai Köhler1959 SVH (Segler-Vereinigung Heiligenhafen e.V.)
Kai Petermann
Kai Wodicke
Kaja Bussert
Kaja Hildebrand2002
Karen Jansen2002 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Karin Keßler1999
Karina Rác
Karl Biemann2004
Karl Hofmann von Kap-herr
Karl Wohlmuth
Karl-Hermann Wildt1956 TSC (Tegeler Segel Club e.V.)
Karo Stocklasa2006
Karolina Vinterlikova2002
Karsten Bredt1962 HYC (Hannoverscher Yacht-Club e.V.)
Karsten Krüger1972 SCN (Segel-Club Nordstern Spandau e.V.)
Katharina Bruns
Katharina Emptmeyer
Katharina Lehmann
Katharina Niedenzu
Kathi Lehmann2004
Kathrin Henkel
Kathrin Schützendorf
Katrin Pyka RSVM (Röbeler Segler-Verein e.V.)
Kay Marc Zamostny
Kay Schmidbauer
Kerem Kilic
Kerstin Haustein1973 DRS (Deutscher Regatta Segelclub e.V.)
Kerstin Vater
Kevin Schöck
Kilian Schüttke
Kinga Kovács-Buna
Kira Vagt
Kiss Zsolt Áron
Klaas Julian Janssen0000
Klaus Ewert1982 SCO (Segler-Club Oberspree e.V.)
Klaus-Dieter Götz
Klára Baudysová
Knut Kölzow
Kolja Reher
Konrad Kuhmann1990 SHM (Segelclub Hansa Münster e.V.)
Konstantin Ohm
Konstantin Seher KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Konstantin Seidel
Kornelie Datectova
Kornél Bódy
Kristin Wöhlk
Kristóf Németh
Kristóf Simonyi
Königin Beatrix Blass
Lara Dönges2000
Lara Marie Habedank1996 SVB (Seglervereinigung Brunsbüttel e.V.)
Lars Bostelmann-Arp1997
Lars Dähne
Lars Höcker1989 SVH (Seglervereinigung Hüde e.V.)
Lars Koopmann2000
Lars Lankenau
Lars Malte Kallauch1995 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Lars Spitczok von Brisinski2002 SCC (Segler-Club Clarholz e.V.)
Lasse Ausborm1998
Lasse Stehnken1989 SYC (Schilkseer Yacht-Club e.V.)
Lasse Welter2002 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Laura Aschfalk2000 TSC (Tegeler Segel Club e.V.)
Laura Berner
Laura Pukropski
Lea Baur2000 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Lea Bung2004 SCJ (Segelclub Jürlich e.V.)
Leif Frandsen
Len Wollner2004 TSV (Turn- und Sportverein Oelsnitz e.V.)
Lena Bublitz2004 SCJ (Segelclub Jürlich e.V.)
Lena Eichhorst2002
Lena Harder1999 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Lena Voigt
Lennart Bonken
Lennart Engel2002 SCJ (Segelclub Jürlich e.V.)
Lennert Gust2001 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Leo Hojenki
Leo Nicke2003 SCW (Segelclub Dresden-Wachwitz e.V.)
Leon Asche
Leon Flink
Leon Meyerdierks1999 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Leon Schumacher
Leonhard Hojenski SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Lilli Kellmann2004 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Lilli von Ingersleben
Lilly Neumann2001 MSC (Mühlenberger Segel-Club e.V.)
Lina Wilkens2005 SVST (Segler-Verein Stade e.V.)
Linda Sterf
Linnea Wrede2000 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Linus Gerber SCH (Segler-Club Hansa e.V.)
Linus Heiny
Linus Mahling
Linus Zoufal
Lisa Baumgart
Lisa Hoffmann2006 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Lisa Hübner1981
Lisa-Marie Gormanns
Lissa Müncheberg
Lissa Peters
Liz Benkwitz2001
Lorenz Lenk2002 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Lothar Meister1963 SVEW (Seglervereinigung Einheit Werder 1952 e.V.)
Lotta Eichhorst2006 BSV (Beidenflether-Segler-Verein e.V.)
Lotta Göttsche
Lotta Vienenkötter
Lotte Stransky
Luca Wlecke
Lucas Haase
Ludger Jacobs1984 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Ludger Wetzke
Luis Paul Schumacher
Luisa Hegert
Luisa Reinsberg
Lukas Brüning1990 SYC (Schilkseer Yacht-Club e.V.)
Lukas Rau
Lukas Scholz
Lukas Waasem
Lukas Weigelt
Lukas Wiese
Lutfu Ceylan
Lutz Dinter
Lutz Jacobs1958 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Lynn Hübner
Lynn Wollgast MSC (Mühlenberger Segel-Club e.V.)
Lysander Huth SCO (Segler-Club Oberspree e.V.)
László Hegymegi
László Kutassy
László Makai
László Pávics
Léon Höthker2003 SCJ (Segelclub Jürlich e.V.)
Léonie Mandel1996
Lóránd Gömbös
Madine Huthker
Mads Hansen
Mads Jeworrek2001
Mads-Ove Pagel2005
Magalie Schönian
Magnus Hillenberg1989 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Magnus Martius2006
Magnus Möller
Maik Jäckel1985 SVSF (Sportverein Stahl Finow e.V.)
Maik Rachel
Maik Röhl
Maik Westfehling1982 LSV (Lübecker Segler Verein von 1885 e.V.)
Maj-Brit Kallauch2000
Malena Philippi
Malte Fiedler1989 SVBS (Segler-Verein Braunschweig e.V.)
Malte Heidtmann2000 SVE (Segler Verein Elmshorn e.V.)
Malte Militzer1999 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Malte Plumpe
Malte Radebold1998
Malte Schaaf
Malte Treder
Malte-Levin Jauer1992 SGE (Sportgemeinschaft Einheit Brandenburg e.V.)
Mandy Hamann
Manfred Wissmann
Manon Geilenkoten1975 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Manuel Stiff
Manuela Reiter
Mara Massoudy
Marc Comanns
Marc Helms1980 TSC (Tegeler Segel Club e.V.)
Marc Rokicki1971 SVUH (Segler-Vereinigung Unter-Havel e.V.)
Marc-Andre Christiansen
Marcel Forch1984 SYC (Schilkseer Yacht-Club e.V.)
Marcel Salewski1987 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Marcia Kremers
Marco Hintz1999
Marcus Konzelmann1991 WGSO (Wassersport-Club Grün-Silber-Orange e.V.)
Marek Jaros2004
Maren Engel2001
Maren Nolte1996 WSV (Wassersportverein Altwarmbüchen e.V)
Maren Thiel
Maresca Köster
Margarita Rios
Maria Röttger1999 SVB (Seglervereinigung Brunsbüttel e.V.)
Marie Justine Merkel2003
Marie Luise Bark
Marie Merkel2003
Marie Stockey1998
Marie Wilken
Marika Maczutajtis1978 CKA (Kreuzer Abteilung des DSV)
Marilla Brüggenkoch
Marina Snowdon
Marino Rychlitzki2002
Mario Etzold
Marius Both
Mark Rokicki
Marko Anderssohn1976
Marko Monegel1980 SSVET (Spiel- und Sportverein Einheit Teterow)
Markus Budde
Markus Eisenburger
Markus Hoffmann
Markus Kastanek
Markus Lauterbach
Markus Ludwigs1991
Markus Peyer
Marlene Fix2004
Marten Behrends1999 SVW (Segler-Vereinigung Wilster e. V.)
Martin Bollongino1962 DRS (Deutscher Regatta Segelclub e.V.)
Martin Drábek
Martin Ebel1990 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Martin Herbst
Martin Horlacher
Martin Kern
Martin Markus Schlichting1990 MSC (Mühlenberger Segel-Club e.V.)
Martin Radimersky1982 FBGY (Fürstenberger Yachtclub e.V.)
Martin Sieker1969 SVSF (Sportverein Stahl Finow e.V.)
Martin Skorepa
Martin Snopek
Martin Streffing
Martin Vacula1968
Mateo Graßmann2005 SSCR (Segelsportclub Rursee e.V.)
Mathes Fritsche BSC (Bautzner Segel Club e.V.)
Mathias Ende SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Mathias Etzoldt
Mathies Schlotfeldt1996 MSC (Mühlenberger Segel-Club e.V.)
Mathis Gosch
Mathis Vorndran
Mats Frische2004 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Matthias Adomat
Matthias Claßen
Matthias Düwel
Matthias Gerloff
Matthias Haase1965 SCW (Segel-Club Wiking e.V.)
Matthias Leitl
Matthias Lukosch1998 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Matthias Mothes1996
Matthias Reiter
Matthias Richter1965
Matthias Stockhaus
Matthias Unger
Mattis Dresel
Matz Hansen
Maurice Bachmeyer
Mauricio Aguilera
Mauricio Zulueta
Max Billerbeck
Max Gillen
Max Hoffmann2000
Max Jockenhövel SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Max Lindner
Max Metzelthim
Max Stiff
Maxima Blass
Maximilian Kopp
Maximilian V Buddenbrock1998
Mehmet Atakan Denizer
Mehmet Metin Hekimoglu
Meike Arnold
Meike Schnarr
Melanie Schuhl
Melina Schuhl1998
Melissa Kleiß2000 PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Menderes Tosun
Merit Breuer
Merle Maas2002 BSV (Beidenflether-Segler-Verein e.V.)
Merle Wiebe
Mert Köse
Mews Willi
Michael Bartzsch
Michael Baumgart1991 SHM (Segelclub Hansa Münster e.V.)
Michael Breuer
Michael Bünten1991 SSCR (Segelsportclub Rursee e.V.)
Michael Franz SGE (Sportgemeinschaft Einheit Brandenburg e.V.)
Michael Martius
Michael Ranis
Michael Scheel1977
Michael Schröter1980 LSV (Lübecker Segler Verein von 1885 e.V.)
Michael Schulz NFBS (Naturfreundejugend Braunschweig e.V.)
Michael Steffenhagen1995 SCN (Segel-Club Nordstern Spandau e.V.)
Michael Tobolka
Michael Wißmann
Michal Novotny
Michal Steiner
Michal Štengl
Michel Groth1999
Michel Simon SVG (Seglervereinigung Glückstadt e.V.)
Mika Drechsel2005
Mike Arnold
Miklós Békés
Miklós Mészáros
Milos Seibt
Miriam Krammer
Miriam Meier
Mirja Stehnken
Momme Schmäschke2003 PSV (Plöner Segler-Verein von 1908 e.V.)
Monika Rychlitzki SVEW (Seglervereinigung Einheit Werder 1952 e.V.)
Moritz Busch
Moritz Capellmann2001
Moritz Henn2004 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Moritz Kupzig
Moritz Neumann2002 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Moritz Petersen2000
Moritz Renke
Morten Raecke2000 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Moudrý Miroslav1973
Murat Suntay
Murat Yucel
Mustafa Oncu
Mária Érdi
Márton Németh
Mátyás Majthényi
Nadine Edinger1996 SCS (Segel-Club Spandau e.V.)
Nadine Höthker2005 SCJ (Segelclub Jürlich e.V.)
Nadine Schilling1996
Nadir Akin
Nafiz Burcin Kandemir
Natja Lojewski1968
Navina Frantzheld1989 TSC (Tegeler Segel Club e.V.)
Navina Huth1983 ZSV (Zeuthener Segler Verein e.V.)
Nele Appel2002 WSVK (Wassersportverein Kolmar e.V.)
Nele Junge2002
Nick Houben1999 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Nicklas Keller2002 SCLD (Segel-Club Lohne/Dümmersee e. V.)
Niclas Ehlers1999 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Nico Brügge1979
Nico Gresen RSG 53 (Rangsdorfer Segelgemeinschaft 53 e.V.)
Nico Köhlke
Nico Murawski1979
Nicolai Koch
Nicolas Benedict Johannes Thierse
Nicolas Unewisse
Nicolas van Ginderdeuren
Niels Augurtzki1957 SVW (Segler-Verein Wakenitz e.V.)
Niels Köhler SCH (Segler-Club Hansa e.V.)
Nik Nommensen
Niklas Ehlas
Niklas Hellwig1998 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Niklas Jacobs1989
Niklas Köster
Niklas Mandel1994
Niklas Rutsch
Niklas Schulz
Niklas Sävecke2000 MSC (Mühlenberger Segel-Club e.V.)
Niklas Vorberg
Nils Dauber1991
Nils Fiege
Nils Oltmann0000
Nils Ortwald2003 WVW (Wassersportverein Wulsdorf e. V.)
Nils Wettstein1999 SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Nina Graßmann
Nina Gränz SCS (Segel-Club Spandau e.V.)
Nina Müller2004
Nina Schneider1996 SCJ (Segelclub Jürlich e.V.)
Nina Strang
Nora Hammami
Norbert Reher
Norman Enderling
Nóra Erhardt
Nóra Krisztina Benkő
Oke Hiller2004
Olaf Fahrenkrog
Olaf Kaiser1965
Olaf Mierheim
Ole Kuphal
Ole Lenz
Ole Schlumpfnase 1
Ole Thiele2001
Ole Voß SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Oline Großmann1988 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Oliver Bajon1972 SCN (Segel-Club Nordstern Spandau e.V.)
Oliver Vienenkötter1995 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Ondrej Matousek1991
Orlando Robeck
Oscar Henn2004 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Oskar Penns
Osman Kilic
Otakar Horyna
Otakar Kleiner
Otis Kohn
Ozgur Ucer
Pablo Bacheler
Pablo Schuler
Pablo Walper
Papa Call
Pascal Elton
Pascal Helbig1995
Pascal Kastel
Pascal Trunsch
Patricia Begemann1999 SCS (Segel-Club Spandau e.V.)
Patricio Guajardo
Patrick Schutte1987 SLRV (Sail-Lollipop Regatta Verein e.V.)
Patrick Stadler1996 TSC (Tegeler Segel Club e.V.)
Patrick Stefan van Oranje Nassau
Patrick Tobias Riedl1999
Patrycja Bielawska-roepke
Paul Basilius2002 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Paul Dietrich
Paul Dyrßen2000
Paul Gebetsroithe
Paul Hitzemann1998 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Paul König
Paul Naber1999 PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Paul Pinkau1995 SVSF (Sportverein Stahl Finow e.V.)
Paul Quiring2000 SCJ (Segelclub Jürlich e.V.)
Paul Rambow2001 WYK (Wassersport- und Yachthafenvereinigung Krückaumündung e.V.)
Paul Voß SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Paul Wenzel
Paula Meid2004 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Paulina Molkenbur
Pavel Baudys
Pavel Benes
Pavel Moucha1969
Pavel Svoboda
Pavlina Kozakova
Pelle Peters2004 WYC (Wyker Yacht Club e.V.)
Per-Christian Petersen
Peter Anders1963 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Peter Bark1971 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Peter Gardeweg1956 SCPr (Segelclub Preetz e.V.)
Peter Grögl
Peter Jarmatz0000
Peter Kanitz
Peter Kersten0000
Peter Klingmüller
Peter Krauß0000
Peter Marchlewitz
Peter Merten1958 SYC (Schweriner Yacht-Club e.V.)
Peter Seidler1956 SCZ (Segelclub Zeuthen e.V.)
Peter Uchtmann SHM (Segelclub Hansa Münster e.V.)
Peter Uerlich
Peter von der Theke
Petr Gardavský
Petr Gardvsky
Petr Svocbouda1969
Petra Bentke1972 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Petra Beutke1972
Petra Mayer
Petra Ploschenz
Philine Woyda
Philipp Buhr1993 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Philipp Menke1998 SCC (Segler-Club Clarholz e.V.)
Philipp Schröder
Philipp Socha1982 SVH (Seglervereinigung Havel e.V.)
PhilippBelter
Phillipp Steffens
Phyllis Lippert1967 YCBG (Yachtclub Berlin-Grünau e.V.)
Pia Sommerhoff2001
Pier Ginder
Pierre Hauschild
Pino Bodenhausen
Pippa Sörensen2004 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Popper Kamil
Prinz Bernhard Kuhmann
Péter Koleszár
Péter Lél Huber
Péter Vida
Quentin Huck
Rahel Schönwiese1999
Rainer Bernhardt1961
Rainer Heldt
Ralf Goepfert
Ralf Griebenow
Ralf Radoschofski1985 RSVM (Röbeler Segler-Verein e.V.)
Ralph Nyhuis1988 SCC (Segler-Club Clarholz e.V.)
Rasmus Bouncken BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Rebeka Hirschler
Refa-Maria Jacobs1984 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Reinhard Bünger1956 VMSS (Verein Mecklenburg-Strelitzer Segler e.V.)
Reinhard Huhn1970
Reinhard Hübner0000
Reinhard Verch1957 SCP (Segelclub Rot-Weiß Prenzlau e.V.)
Rene Vollmering
René Malorny
Rex Rychlitzki1969 SVEW (Seglervereinigung Einheit Werder 1952 e.V.)
Richard Kopplinger
Rico Rychlitzki1999 SVEW (Seglervereinigung Einheit Werder 1952 e.V.)
Rieke Müncheberg
Robert Hammerling
Robert Müller
Robert Neumann0000
Robert Rentsch2000
Robert Zink
Robin Call2000 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Robin Mockenhaupt
Roderic Frantzheld1993 TSC (Tegeler Segel Club e.V.)
Rodrigo Barria
Rodrigo Beltran
Roland Heldt1965 RSG 53 (Rangsdorfer Segelgemeinschaft 53 e.V.)
Roland Schons
Rolf Steuer1982 SCN (Segel-Club Nordstern Spandau e.V.)
Roman Kala1963
Roman Vögtlin
Ronald Heldt1965 RSG 53 (Rangsdorfer Segelgemeinschaft 53 e.V.)
Róbert Aszmann
Róbert Nagy
Rüdiger Wolk
Sabina Möller1975
Sabine Willmann SCK (Segel-Club Krüpelsee e.V.)
Salome Pfister
Samuel Brüggenkoch
Sarah Anderssohn1984 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Sarah Braun
Sarah Hausner
Sascha Rix1987 SSVET (Spiel- und Sportverein Einheit Teterow)
Sascha Roger
Sascha Schröter1971
Sascha Steffen
Sebastian Bunte1991 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Sebastian Fingerhuth
Sebastian Franke
Sebastian Johnke1981 SVH (Seglervereinigung Havel e.V.)
Sebastian Kaczor
Sebastian Meyer1982
Sebastian Munck
Sebastian Räthel
Sebastian Schuhl
Sebastian Stuhl
Sibylle Schröder TSG (Freie Vereinigung der Tourensegler Grünau 1898 e.V.)
Siegfried Saufnauer
Siegfried Wolf
Silke Kinner1965 VBS (Verein Berliner Segler e.V.)
Simon Karschner1999 PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Simon Kirchhoff
Simon Kosog
Simon Spohr1995 SLSV (Schaumburg-Lippischer Seglerverein e.V.)
Simon Stahl2002 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Simon Zimmermann1986
Simone Seller VSJ (Verein Spandauer Jollensegler e.V.)
Simone Witte-Wahrendorf1962 TSG (Freie Vereinigung der Tourensegler Grünau 1898 e.V.)
Sina Rudolf
Sitze Sudergaard
Sonja Hein PSV (Potsdamer Seglerverein e.V.)
Sophia Korte
Stanislav Svoboda
Stefan Gossing
Stefan Henschel1969 SCS (Segel-Club Spandau e.V.)
Stefan Meid
Stefan Meister1970
Stefan Platen
Stefan Quirling
Stefan Schröder
Steffen Büttner
Steffen Frey1970 PSV (Potsdamer Seglerverein e.V.)
Steffen Loos
Steffen Mühlenkamp1994
Steffen Tietz
Stella Dietze2000 PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Stepan Sivy
Stephan Fels1979 BTB (Berliner Tourenseglerclub Blau-Weiß e.V.)
Stephan Kruse0000
Stephan Marschall
Stephan Neumann
Stephan Zerbs1980
Stephanie Mroß1983
Sudha Huck
Sukru Sanus
Susanne Scharmann
Susanne Thiel1975 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Svea Wrede
Sven Beye
Sven Brüsewitz SVH (Seglervereinigung Havel e.V.)
Sven Dupper
Sven Gräpel1971
Sven Ingendoh
Sven Klettnig1963 PSCW (Potsdamer Segler-Club Wiking e.V.)
Sven Soetebier
Sven Steinkamp SCH (Segler-Club Hansa e.V.)
Sven Wulf1970 SVH (Seglervereinigung Havel e.V.)
Svenja Blohm
Svenja Schlotfeldt1998 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Svenja Thoroe1987 SYC (Schilkseer Yacht-Club e.V.)
Sybille Schröder1962 TSG (Freie Vereinigung der Tourensegler Grünau 1898 e.V.)
Szabolcs Székely-Gyökössy
Sándor Báthori
Sándor Demjén
Sándor Endre Varjas
Sönke Häseler
Sören Gussner
T. Deniz Esroy
Tabea Mittmann
Tamás Ferbár
Tamás Kámán
Tamás Kő
Tantjana von Frey
Tereza Dymáková1992
Tereza Horácková
Terezie Kolafova
Thea Harksen1980 MSC (Mühlenberger Segel-Club e.V.)
Theo Schäning2002 WSVK (Wassersportverein Kolmar e.V.)
Theresa Burggaller
Theresa Münch
Theresa Tiller1999 BSC (Blankeneser Segel-Club e.V.)
Thessa Müller
Thies Kersten
Thilo Köning
Thomas 0000 SVW (Segler-Verein Wakenitz e.V.)
Thomas Anderssohn
Thomas Frische
Thomas Furchner
Thomas Harenberg
Thomas Heldt1964 SSVET (Spiel- und Sportverein Einheit Teterow)
Thomas Kaitschick1959 SVW (Segler-Verein Wakenitz e.V.)
Thomas Lechner
Thomas Lärm
Thomas Schneider1962 SCB (Segel-Club Bonn e.V.)
Thomas Schumann
Thomas Veuskens
Thorben Schult PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Thorben Zucker1999
Thorsten Bradtke
Thorsten Krug1992 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Thorsten Peach
Thorsten Pösch1978 SCSZ (Segelclub Salzgitter e. V.)
Till Ladwig
Till Schaaf2004
Tim Binder
Tim Halterbeck2003
Tim Huppertz ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Tim Schilling1997 SVE (Segler Verein Elmshorn e.V.)
Tim Schwichtenberg1969 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Tim Vögtlin
Tim Wahlen2000
Timo Stockdreher
Timon Ostertun2000 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Timur Serter
Tina Droll
Tina Lüfling
Tine Fahrenkrog
Tino Baldewein1986
Titus Theurer2002 PSV (Plöner Segler-Verein von 1908 e.V.)
Tivadar Mayer
Tobias Bayer1999
Tobias Call1998 ABC (Aachener Boots-Club e.V.)
Tobias Frey
Tobias Henke1988 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Tobias Hofmann1996
Tobias Lechner
Tobias Meiranke YCR (Yacht Club Rursee e. V.)
Tobias Vomberg
Tobias Waschmann
Tobias Willmann1992 SCK (Segel-Club Krüpelsee e.V.)
Tom Hammer
Tom Isemann2003 ASRV (Amrumer Segel- u. Regattaverein e.V.)
Tom Luis Schönfeldt1998
Tom Stryi
Tomas Ibarboure2003
Tomás Drahokoupil1961
Tomás Kalivoda1987
Tore Mundt
Torsten Bratke
Torsten Faaß1972 WSC1925 (Warnemünder Segel-Club e.V.)
Torsten Postrach1965 ESVK (Eisenbahner Segel Verein Kirchmöser 1928 e.V.)
Túkrú Samus
Uffe Sudergaard
Ulf Lorenz1964 WVG1928 (Wassersport-Verein-Güstrow 1928 e.V.)
Ullrich
Ulrich Pries
Ulrich Vater
Ulrich Velhagen1964
Urs Mersmann2005
Urte Rätsch
Uschi Dolfus
Ute Steffenhagen
Uwe Hagemann1967 SCSI (Segelclub Sorpesee Iserlohn e.V.)
Uwe Hartmann1959 SCS (Segelclub Schwielochsee e.V.)
Uwe Hein
Uwe Reinsberg0000
Uwe Sauer1972 SVEGS (Sportverein Einheit Güstrow e.V. Abteilung Segeln)
Uwe Schnarr
Uwe Wolf DJC (Dahme-Jacht-Club e.V.)
Vaclav Hendrych1971
Vaclav Pour1952
Valentin Masius
Valerie Brunsch
Valerie Schneider
Valerie Tienken2000
Vanessa Golding ZSV (Zeuthener Segler Verein e.V.)
Vanessa Schadeck1983 ZSV (Zeuthener Segler Verein e.V.)
Vera Oepen
Veronika Molnár
Victor Beyer
Victor Martin Plüger1999 PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Victoria Böhm
Vilmos Szabó
Vince Gráfel
Vincent Jannes Mennenga
Vincent Scheer WSVB (Wassersportverein Biggesee e.V.)
Vincent Schrader1998 SVH (Seglervereinigung Hüde e.V.)
Vincent von Appen
Violeta Colombo
Vit Prchal1986
Vivian Eckelmann2003 BSV (Beidenflether-Segler-Verein e.V.)
Viviane Flood2002 SCM (Segel-Club Münster e.V.)
Vivienne Voges
Volker Hochmut
Volker Schoen
Volkmar Kiene1970 SGS (Seglergemeinschaft Schwielochsee e. V.)
Walter Schaschl
Wanja Höbel
Werner Zoufal
Wilhelm Wutzler SCS (Segel-Club Spandau e.V.)
Willem van der Wal1997 TSC (Tegeler Segel Club e.V.)
Willem-Alexander von Hausen
Willi Mews1991 SVSF (Sportverein Stahl Finow e.V.)
Willi Wutzler1994
Winfried Steinkamp
Winnie Lippert
Wolfgang Engel
Wolfgang Schreck1939
Wolfgang Turner
Wolfgang Wegl
Wolfgang Ziethmann
Xaylen Blom
Yannick Büchele2004 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Yannik Gohla1997 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Yorck Heilmann
Yusuf Burcin Ahiskali
Yörg Heilmann
Zdenek Richter1973
Zdeněk Vysloužil1966
Zdeňek Koubek1965
Zsolt Simkó
Zsombor Gyapjas
Zsombor Györfi-Tóth
Zsombor Rendek
Zuzana Siva
ven Schüller
Ádám Szentpéteri
Ádám Vass
Öko Schulz

1: You can only follow 5 sailors. First remove another sailor from your favorites before following someone.