Sailors

Years of Birth

Unfortunately, we still lack the years of birth for many sailors. However, we need this in order to create the rankings sensibly.
If you know someone whose year of birth is not yet included in the list or whose may be wrong, please help us by entering them!
Simply click on the edit button in the respective year of birth field.
Thank you for your support!

340 sailors were found.

NameYear of BirthClub
Alexander Niehe
Alexander Sutor
Allegra Michelle Pflüger2007 PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Alois Römer2006 YCP (Yachtclub Phoenixsee e.V.)
Amelie Müldner2004 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Amira Deschan2004 TSV (Touren Segler Vereinigung e.V.)
Amira Kusus
Amélie Hannah Grave
Anna Hillers2008 WVE (Wassersportverein Emden von 1930 e.V.)
Anna Mucha
Anna Neumerkel2004 YCM (Yacht-Club Müggelsee e.V.)
Anna Stern
Anna Warmbrunn2005 SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Anna-Nele Masius2002 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Anton Sutor
Anton Taumeyer VSJ (Verein Spandauer Jollensegler e.V.)
Antonia Köther2004 PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Arne Thon2003 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Arne Woyciniuk2005
Arthur Reuss2003 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Ben Hustert2006 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Ben Neumerkel
Bosse Hahn SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Caja Schütt
Cara Oldach
Cara von Arnstedt
Carlotta Meyer2003 SCED (Segelclub Eickhoepen Dümmer e.V.)
Charlotte Blesken2006 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Charlotte Bödefeld
Charlotte Fuhlberg KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Charlotte Müldner2002 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Charlotte Schnabel2004 SVH (Seglervereinigung Hüde e.V.)
Charlotte Urban
Chayenne Bode SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Claas Drews
Clemens Agarwal GSC (Göttinger Segler Club e.V.)
Clemens Kutsch2007 YCS (Yacht Club Strande e.V.)
Constantin von Cramon2002 SVSS (Segler-Vereinigung Seeburger See)
Darien Tratar
David Neeb2003 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
David Pohle
Dennis Ganagin2004 NSC (Northeimer-Segelclub e.V.)
Edda Hosemann
Elias Vakarri
Elisa von Starck
Elisabeth Maas2005 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Elise Theurer
Emanuel Keller
Emil Eichmann
Emil Schandelmeier
Emilia Rohner
Emma Luca Kerschischnik
Emma Pilnei
Emma Richter2004 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Emma Ruholl
Emma Scheffler
Emma Seufert
Emma Ulrich2004 ESV (Emder Segelverein e.V.)
Enno Fimmen
Eva Kromminga2007
Fabius Müller-Kauter2004 SVST (Segler-Verein Stade e.V.)
Felix Bußmann GSC (Göttinger Segler Club e.V.)
Felix Bödefeld2003 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Felix Puchner
Felix Schäfer KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Felix Tilly SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Fenja Schoof2004 WSV (Wassersportverein Varel e.V.)
Finja Bents2006
Finn Lismann KSW (Kanu- und Segelsportverein Wilhelmshaven e.V.)
Finn Schneider
Florentina Gerlach2003 PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Florentine Blesken2008 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Florett Kerner SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Florett van der Wehl2004 SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Florian Kroner
Franz Kretschmar2009 SVSS (Segler-Vereinigung Seeburger See)
Franz Thies2002 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Frederik Büßer2004 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Frederik Ostoff
Freya Rohwedder2004 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Frithjof Scheidt2001
Fritz Klotzbach YCP (Yachtclub Phoenixsee e.V.)
Fynn Laumann
Fynn Ole Müller2005 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Gaya Simon
Geske Bents2006
Gonne Hansen2004 HSRV (Husumer Segler-Verein von 1928 e.V.)
Gregor Zagorski
Greta Blesken
Greta Bödefeld2007 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Greta Tümmler2006
Gunnar Ferber2006 NSC (Northeimer-Segelclub e.V.)
Hanna Kenning
Hanna Lange2009 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Hannah Kromminga2005
Hannes Bock-Müller2007 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Hannes Heß2004 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Hanno Valmin
Helena Köther
Helena Maas2007 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Helena von Cramon SVSS (Segler-Vereinigung Seeburger See)
Helene Köther PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Hendrik Otto2005 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Hendrik Taddigs
Henri van der Wehl SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Henriette Bühner2004
Henrik Gleitsmann2005 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Henrike Wilhöft
Henry Plesse
Insa Oldach2006 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Isabella Kamp
Jacob Fritzen
Jacob Stümke2002 HSRV (Husumer Segler-Verein von 1928 e.V.)
Jakob Seher
Jakob Sharif
Jan Gehrke2002 SVSS (Segler-Vereinigung Seeburger See)
Jan Ole Hansen2004 WSCHA (Wassersport-Club Haseldorf e.V.)
Jan-Luca Ehning2002 SVSS (Segler-Vereinigung Seeburger See)
Jan-Ole Otte
Jannik Greve
Jannik Schramm2003 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Jaron Schwerdt2007 WSVI (Wassersportverein Innerstetalsperre e.V.)
Jasmin Lang2005 PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Jasper Dienst SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Jasper Mann YCST (Yacht-Club Stößensee e.V.)
Jeanne Lemme
Jesse Scholz2003 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Jette Mischok2006 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Johan Hümme2007 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Johan Rohner2004 VSJ (Verein Spandauer Jollensegler e.V.)
Johann Benedikt Kerschischnik
Johann Dorloff2005 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Johann Flögel
Johanna Arzt2003 SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Johanna Prochnow2005 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Johannes Schütz2007
Johannes Spanier2003
Jona Lotta Hahn
Jonas Besser2006 WSVI (Wassersportverein Innerstetalsperre e.V.)
Joris Nolte
Josefine Henkel2003 HSC (Hamburger Segel Club e.V.)
Josefine Voget2005 WVE (Wassersportverein Emden von 1930 e.V.)
Josephine Freyberg
Jule Krüger2006 NSC (Northeimer-Segelclub e.V.)
Jule Weers-Blank
Jules Lange2007 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Julia Bartz2002 SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Julian Müller-Kauter2005 WSC-LÜHE (Wassersportclub Lühe e.V.)
Julian Strozyk
Juliana Ortmann2002 TSV (Touren Segler Vereinigung e.V.)
Julius Flögel
Julius Geese2003 NSC (Northeimer-Segelclub e.V.)
Julius Pilnei2006
Julius Schmidt2008 YCST (Yacht-Club Stößensee e.V.)
Juri Körting2005 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Juri Lorenz-Meyer
Justus Kaminski2004 YCP (Yachtclub Phoenixsee e.V.)
Justus Neeb KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Justus Nehls2003 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Kaja Schiller
Karla Berger SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Kilian Schüttke
Kim Kiss2006 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Konrad Simon2002 NSC (Northeimer-Segelclub e.V.)
Lara Hummel2005
Lara Thalau2002 YCM (Yacht-Club Müggelsee e.V.)
Lars Piefke2006 GSC (Göttinger Segler Club e.V.)
Lasse Clausz
Lasse Maack
Laura Carolin Möller2006 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Laura Eckert2003 ESV (Emder Segelverein e.V.)
Laurenz Heile
Lena Böhmer
Leonie Draenkow2002 SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Leonie Hellweg
Leonora Jäckel SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Lewin Lorenz-Meyer KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Liam Klemmer
Lilke Helms
Lilly Fritz TSV (Touren Segler Vereinigung e.V.)
Lilly Vincke2006 KSW (Kanu- und Segelsportverein Wilhelmshaven e.V.)
Lina Block2007 YCS (Yacht Club Strande e.V.)
Lina Wilkens2003 SVST (Segler-Verein Stade e.V.)
Lisa Hoffmann2006 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Lisa Krüger
Lorena Pancratius2004
Lorenz Langenhof2004 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Lotta Dahm2004 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Lotte-Marie Kirchesch
Louis Eilers KSW (Kanu- und Segelsportverein Wilhelmshaven e.V.)
Louis Krüger
Louis Überreiter
Lucja-Nara Koll2004 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Luis Krüger
Luise Seufert
Luise Urban
Luk Kretschmer
Luka Kiss2005 YCST (Yacht-Club Stößensee e.V.)
Luke Ethé
Magnus Müller2005 WSVI (Wassersportverein Innerstetalsperre e.V.)
Mahdy Fadel
Maja Scheithauer
Maja Tölke2006 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Malik Deschan
Malte Gottfriedsen2007 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Malte Muerau2005 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Malte Mürau
Maria Arlt2004 SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Marie Hillers
Marie Schäffler
Marie-Sophie Metzger KSW (Kanu- und Segelsportverein Wilhelmshaven e.V.)
Marius Kirschbaum2004 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Marlene Voget
Marlo Schindler YCST (Yacht-Club Stößensee e.V.)
Marlon Brandt WSVI (Wassersportverein Innerstetalsperre e.V.)
Marvin Bode2002
Marvin Schaefe
Mathies Faasch2005 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Mats Ole Krüss2005
Matte Melchinger
Mattes Bock-Müller2005 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Matti Hitzemann SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Matvej Nikolaev YCP (Yachtclub Phoenixsee e.V.)
Max Behrends2005 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Max Engberding2002 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Max Holland NSC (Northeimer-Segelclub e.V.)
Max Sauer
Merle Langer2005 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Michel Kramer GSC (Göttinger Segler Club e.V.)
Michel Madeja
Michelle Taschenberger2002 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Mieke Dziedzioch
Mika Wilkens2005 SVST (Segler-Verein Stade e.V.)
Mina Tratar
Mirjam Bongartz
Monique Chantal Laue2005 NSC (Northeimer-Segelclub e.V.)
Moritz Kretschmar2004 SVSS (Segler-Vereinigung Seeburger See)
Moritz Langer2002 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Moritz Schober
Moritz Sievernich2005 YCP (Yachtclub Phoenixsee e.V.)
Muriel Hecht2003
Nando Redicker2004 YCP (Yachtclub Phoenixsee e.V.)
Nathanael Weise NSC (Northeimer-Segelclub e.V.)
Neel Schulz
Nick Kauschmann2004 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Nicolai Weber
Nik Nommensen2003 PSV (Plöner Segler-Verein von 1908 e.V.)
Nike Maternowski2006
Niklas Bilzinger2009 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Niko Becker
Nils Eichmann
Nils Röger
Noah Nepomuk Reckow KSW (Kanu- und Segelsportverein Wilhelmshaven e.V.)
Nuria Alpers
Oke Nommensen2005 PSV (Plöner Segler-Verein von 1908 e.V.)
Okka Barghoorn ESV (Emder Segelverein e.V.)
Ole Birnbaum2005 SVST (Segler-Verein Stade e.V.)
Ole Voß2007 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Ole Wappler
Oskar Kaminski YCP (Yachtclub Phoenixsee e.V.)
Oskar Sharif
Patrick Hartmann SVSS (Segler-Vereinigung Seeburger See)
Paul Blesken2004 SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Paul Lichtenberg
Paul Schmidt
Paul Schmitz
Paul Ulrich2006 ESV (Emder Segelverein e.V.)
Paul Voß2007 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Paul Wappler2007 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Paula Arlt SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Peer Englert2004 NSC (Northeimer-Segelclub e.V.)
Pepe Neumerkel YCM (Yacht-Club Müggelsee e.V.)
Philip Klass2004 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Rabea Petersen2007 PSV (Plöner Segler-Verein von 1908 e.V.)
Rafael Decataldo2006 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Rasmus Hammer
Rasmus Thorenmeier
Raven Brötzmann
Rieke Amshoff SCD (Segler-Club Dümmer e.V.)
Robert Wilde2002 TSV (Touren Segler Vereinigung e.V.)
Robin Paschke2002 SVSS (Segler-Vereinigung Seeburger See)
Ronan O`Leary
Ronja Kahessay
Roosa Marquardt2007
Rosa Vincke2006 KSW (Kanu- und Segelsportverein Wilhelmshaven e.V.)
Rosina Nippoldt
Rowen Peters2006
Ruben Grunert TSV (Touren Segler Vereinigung e.V.)
Ruven Klink2007 YCST (Yacht-Club Stößensee e.V.)
Salome Ropeter WSVI (Wassersportverein Innerstetalsperre e.V.)
Sarah Ahrens YCM (Yacht-Club Müggelsee e.V.)
Sarah Seher
Saskia Heile2006 NSC (Northeimer-Segelclub e.V.)
Severin Imhof
Sieske Schröder
Silas Ostertun2006 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Silvana Ropeter WSVI (Wassersportverein Innerstetalsperre e.V.)
Simon Dorloff2006 SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Simon Kusus
Simon Rubach YCST (Yacht-Club Stößensee e.V.)
Sophia Pohle
Sophie Hillers
Sophie Keller
Sophie Marie Grave
Sophie Stauch2002 SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Stefan Schmidt2003 SVSS (Segler-Vereinigung Seeburger See)
Sten-Oke Eichmann2007 SCG (Segler-Club Gothia e.V.)
Svea Van Raden
Sören Röder SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Talea Willems
Theo Ballhorn
Theresa Köther PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Theska Hagen
Thies Hildebrandt2006 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Thilo Wilms
Thore Böttcher SVMG (Segler-Vereinigung Malente-Gremsmühlen e.V.)
Tienes Englert2005 NSC (Northeimer-Segelclub e.V.)
Till Eilers KSW (Kanu- und Segelsportverein Wilhelmshaven e.V.)
Till Ladwig2002 PSB 24 (Pro Sport Berlin 24 e.V.)
Tilo Burlage
Tim Arne Kohlschmidt2003 YCP (Yachtclub Phoenixsee e.V.)
Tim Becker WSVI (Wassersportverein Innerstetalsperre e.V.)
Tim Hadeler
Tim Röhlicke
Tim Schumann2003 TSV (Touren Segler Vereinigung e.V.)
Timo Orth
Tobias Lenz
Tobias Ridder2005
Tobias Taschenberger2002 KAR (Klub am Rupenhorn e.V.)
Tom Lindemann
Tore Mundt2005 WSCHA (Wassersport-Club Haseldorf e.V.)
Tristan Frederichs
Valentin Masius2005 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Valentin Schütz2007
Valerie Mann
Veza Eichmann
Vivien Joost2006
Yannick Büchele2004 SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)
Yvo Kara
Zoe Fimmen SVWS (Segel-Verein Wedel-Schulau e.V.)

1: You can only follow 5 sailors. First remove another sailor from your favorites before following someone.